Misyon

Konservatuarımızın ana görevi yörenin tarihsel kökleri derin geleneksel müzik kültürünün özünü korumak, yozlaşmasını engellemek için çalışmalar yapmak; Bölgesel müzik ve sahne sanatlarının ulusal ve uluslar arası müzik ve sahne sanatları ile kucaklaşması ve küresel ölçekte gelişerek çağdaşlaşması yönünde adımlar atmak; Halihazırda sanatsever Şanlıurfalılar tarafından gönüllü olarak yürütülen müzikolojik,folklorik araştırmaların akademik ortamda daha bilimsel şekilde devam etmesini sağlamaktır.

Vizyon

Ümidimiz, Konservatuarımızda eşit olarak verilecek Geleneksel-Çağdaş Türk ve Dünya Müzik ve Sahne Sanatları eğitimiyle uluslararası mecrada yüksek seviyeli sanat üretimi mümkün olması, toplumumuzun daha yüksek insani değerlere sahip evrensel nitelikte bireyler yetiştirmesine katkı sağlanmasıdır.

 

ETKİNLİKLER

Konservatuvarımız Geleneksel Çalgılar Bölümü ve Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği öğrencilerinin Bilim,Kültür,Sanat ve Spor Etkinlikleri kapsamında Karma Konser Düzenlendi Konser detayları için  Tıklayınız..

 
 
Konservatuvarımız ve Eğitim Fakültesi Müzik Korosu Azerbaycan Milli Konservatuvar'ında Konser vermiştir Konser Resimleri İçin Tıklayınız..

                                                                                                                                        

 

 

HARRAN ÜNİVERSİTESİ 2018